Księżniczka Anielka Płochocka

PL ENDEFRITES
Anielka Płochocka
Anielka Płochocka Do urodzin pozostało 76 dni
Smok (choroba):

Skórzakotłuszczak - Lipodermoid

Cel zbiórki:

Leczenie w Nowym Jorku

Potrzebna kwota: 365.000 PLN

Mamy już: 406.297 PLN

Jak dorosnę, będę pilotem! – z uśmiechem na twarzy oznajmia 3 letnia Anielka.


8 luty 2017

Rodzice wysłali dokumenty do Szpitala Dziecięcego w Filadelfii i czekamy na kosztorys oraz termin wizyty. Dr Shield podejrzewa u Anielki Organoid Nevus Syndrome co oznacza, że guzy mogą być również na innych narządach zwłaszcza w głowie! W czerwcu mamy wizyty kontrolne u okulisty i okulisty onkologa żeby sprawdzić czy oko podjęło współprace z mózgiem i czy jest poprawa w widzeniu. Nadal bardzo mocno wspieramy naszą Księżniczkę!


Anielka urodziła się 08.02 2013 roku w szpitalu w Warszawie. Bardzo długo na nią czekaliśmy. Jeszcze jak była w brzuchu to było podejrzenie, że ma dziurkę w serduszku, ale po wykonaniu specjalistycznych badań okazało się, że z serduszkiem jest wszystko w porządku i Anielka miała urodzić się w pełni zdrowa. Nic nie wskazywało na tragedię…” – opowiada mama 3 letniej złotowłosej dziewczynki, Wioletta.

Po 12 godzina ciężkiego porodu, dzielna mama zobaczyła swojego aniołka. Drobniutkiego, ale dla niej, największego szczęścia na świecie! Anielka ważyła 2730g, mierzyła 52 cm długości i otrzymała 10 punktów Apgar. Niestety radość nie trwała długo, pierwsze badanie przez neonatologa wykazało, że na oczku jest guz.

Dostaliśmy skierowanie do Centrum Zdrowia Dziecka, Pani doktor na początku mówiła, że to zwykła narośl, którą da radę usunąć operacyjnie pod znakiem zapytania stało tylko to czy Anielka widzi czy nie. Po wykonaniu rezonansu i usg oka okazało się, że lekarze nie wiedzą co to jest i prawdopodobnie będzie potrzebny przeszczep. Po wyjściu ze szpitala zaczęła się nasza wędrówka po okulistach dziecięcych w Polsce. Do każdego do kogo dotarliśmy mówili, że albo nie wiedzą co to jest albo nie mają sprzętu albo po prostu, że z tym nie da rady nic zrobić. W końcu trafiliśmy do dr. Dobrowolskiego do Sosnowca i pan doktor powiedział, że spróbuje Anielkę zdiagnozować bo nigdy wcześniej nie widział czegoś takiego.” – opowiadają rodzice.

Po wielu badaniach okazało się, że jest to skórzakotłuszczak (potworniak) – zmiana nowotworowa, która rośnie wraz z oczkiem Anielki, a według opinii specjalistów zostawiona sama sobie, może się uzłosliwić. Nikt nie potrafił wyjaśnić przerażonym rodzicom, skąd wziął się guz i jak go wyleczyć. Według lekarzy przyczyn może być kilka: oczko nie wykształciło i nie zamknęło się w pełni czego powodem mogła być nawet drobna infekcja lub przebyte podczas ciąży przeziębienie.

Pierwsza operacyjna próba usunięcia guza, której podjął się dr Dariusz Dobrowolski, odbyła się 01.09.2013 szpitalu w Sosnowcu.

„Pan doktor po otwarciu oka, od razu je zaszył, bo nie było możliwości wycięcia guza – zrobiłaby się po prostu dziura w oku i Pan doktor bał się, że Anielka straci oko! Doktor Dobrowolski się poddał. Powiedział, nam, że nie będzie już nam dawał nadziei , że uda się z tym coś zrobić, bo ubytek w oku jest tak duży, że nie ma do czego przyszyć twardówki!” – mówi rozgoryczona mama.

Rodzice podjęli decyzję o przesłaniu dokumentów do Dr. Abramsona do Nowego Jorku i doczekali się kosztorysu. Wszystko o czym marzą to prawidłowe zdiagnozowanie ich córki oraz usunięcie guza z oczka. Bardzo pragną zapewnić swojemu ukochanemu dziecku zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo oraz uchronić je przed złośliwymi komentarzami ludzi. Guz jest już na tyle duży, że mięśnie powieki nie radzą sobie z pełnym zamknięciem.

„Kochamy ją z całego serduszką i chcielibyśmy żeby była zdrowa, jej marzeniem jest zostać pilotem. Bardzo się staramy, żeby było jej łatwiej w życiu, ale nie ochronimy jej przed głupotą i złośliwością ludzką. Tłumaczymy jej, że dzięki temu, że wygląda inaczej niż pozostałe dzieci, jest bardziej wyjątkowa, ale dziecku, nawet tak małemu, ciężko zrozumieć dlaczego ludzie na nią patrzą, a dzieci pytają czemu ona tak wygląda.

Rodzice Anielki proszą was o wsparcie, sami nie są w stanie uzbierać tej ogromnej kwoty. Nie pozostawajmy obojętni.

Więcej info: Facebook Anielka Płochocka- oko w oko z potworem


„DAROWIZNA DLA ANIELKI PŁOCHOCKIEJ”
FUNDACJA RYCERZE I KSIĘŻNICZKI
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 52F, lok.89
03-982 Warszawa
PKO Bank Polski SA
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142
Do wpłat zagranicznych:
Swift:
BPKOPLPW 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142
IBAN: PL90102010420000890203244142

Płatności

Przelew tradycyjny: Fundacja Rycerze i Księżniczki
PKO Bank Polski
90 1020 1042 0000 8902 0324 4142
Tytułem: "Darowizna - Anielka Płochocka"
Ekspresowe płatności (wystarczy jeden klik): 10 PLN 20 PLN 50PLN
100 PLN Sam ustal Płatności obsługuje PayU LUB:
404 Not Found

404 Not Found

The resource requested could not be found on this server!
Powered By LiteSpeed Web Server
LiteSpeed Technologies is not responsible for administration and contents of this web site!